Please enable JS

Jakub Pliszka

radca prawny, wspólnik

Jakub Pliszka jest specjalistą z zakresu prawa gospodarczego, prawa rolnego oraz unijnych regulacji w zakresie programów wsparcia dla podmiotów z branży rolnej. W obszarze jego zainteresowań znajdują się również zagadnienia z zakresu prawa handlowego. Z sukcesami reprezentuje Klientów w licznych postępowaniach administracyjnych, jak i sporach sadowoadministracyjnych przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym (głównie z państwowymi agencjami płatniczymi). W Kancelarii zajmuje się również reprezentowaniem Klientów przed sądami powszechnymi.

Z Kancelarią związany od początku kariery zawodowej, tj. od roku 2007, w tym czasie świadczył pomoc prawną na rzecz wielu podmiotów (spółek osobowych, kapitałowych, ale również gospodarstw rolnych i rolników indywidualnych), głównie z branży rolnej, spożywczej oraz przetwórczej. Uczestniczył i doradzał w procesie tworzenia ponad 200 grup producentów rolnych na terenie całego kraju.

Jakub Pliszka ukończył z wynikiem bardzo dobrym studia na prawnicze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Aplikację radcowską odbywał przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Od 2013 roku jest wpisany na listę radców prawnych.

Prywatnie interesuje się turystyką górską.


Adres e-mail: jakub.pliszka@zydek.pl