Please enable JS

Wojciech Czerny

radca prawny

Wojciech Czerny wykształcenie zawodowe zdobywał w Krakowie. Po uzyskaniu tytułu zawodowego magistra rozpoczął podyplomowe studia Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, pod okiem najwybitniejszych przedstawicieli tej gałęzi prawa, które ukończył w roku 2011 z wynikiem bardzo dobrym.

Już jako student wykazywał duże zaangażowanie w rozwój zawodowy, będąc aktywnym członkiem kół uczelnianych, jak również uczestnikiem konferencji naukowych.

W roku 2015 – po odbyciu aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu – został wpisany na listę radców prawnych.

Wojciech Czerny posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które początkowo zdobywał w jednej z krakowskich kancelarii, świadcząc pomoc w obsłudze klientów indywidualnych oraz biznesowych, w tym m.in. z branży budowlanej oraz służby zdrowia.

Następnie był pracownikiem departamentu prawnego jednej z największych publicznych spółek akcyjnych w Polsce, w której świadczył usługi przede wszystkim w zakresie prawa korporacyjnego, będąc odpowiedzialnym za przygotowywanie posiedzeń organów spółki, monitorowanie, nadzorowanie oraz współpracę ze spółkami zależnymi – również na szczeblu międzynarodowym, jak również publikowanie informacji bieżących, przygotowywanie i opiniowanie różnego rodzaju umów, koordynowanie procesów obrotu papierami wartościowymi czy też doradztwo w zakresie prawa własności intelektualnej.

Z Kancelarią Wojciech Czerny związany jest od roku 2012, skupiając się na kompleksowej obsłudze przedsiębiorstw z branży rolnej, począwszy od procedury ich tworzenia, poprzez zapewnienie prawidłowego funkcjonowania, aż po proces likwidacyjny.

Wojciech Czerny jest również autorem oraz współautorem wielu artykułów z dziedziny prawa.

W zakresie zainteresowań zawodowych radcy prawnego Wojciecha Czerny znajduje się prawo własności intelektualnej, szeroko rozumiane prawo gospodarcze, a także prawo postępowania cywilnego.

Wojciech Czerny czynnie uprawia sport (siatkówkę, tenis ziemny), gra na fortepianie, a także – w wolnych chwilach – oddaje się podróżom w kierunku górskich szczytów.

Wojciech Czerny włada językiem angielskim.


Adres e-mail: wojciech.czerny@zydek.pl