Please enable JS

AKTUALNOŚCI

2016-04-08

Start nowego portalu internetowego „Grupy producentów”


Mamy przyjemność poinformować, że dzięki Kancelarii Prawnej Żydek&Pliszka powstał nowy serwis internetowy pod nazwą „Grupy producentów” kierowany do podmiotów z branży rolnej, które działają już jako grupa producentów rolnych albo dopiero rozważają zawiązanie takiej grupy.

CZYTAJ WIĘCEJ
2016-03-31

Artykuł Tomasza Żydka w "Magazynie Hodowcy"


W numerze 01/2016 "Magazynu hodowcy” ukazał się artykuł Tomasza Żydka "Nowe perspektywy dofinansowania
grup producentów trzody PROW 2014-2020" – zachęcamy do lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ
2016-03-23

Rekrutacja


W związku z dynamicznym rozwojem, Kancelaria Prawna Żydek & Pliszka poszukuje do swojego zespołu osoby o wysokim stopniu profesjonalizmu i rzetelności, która z zaangażowaniem wesprze pracę merytoryczną i administracyjną Kancelarii - na stanowisko prawnika asystenta/ prawniczki asystentki.

Osoby zainteresowane pracą w Kancelarii zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniem.  

CZYTAJ WIĘCEJ
2016-01-28

Nowy klient Kancelarii


W miesiącu styczniu 2016 r. grono klientów Kancelarii powiększyło się o nowy podmiot z branży drobiarskiej - Fermy Drobiu Beata i Rajmund Wocka z Czarnowąsów w województwie opolskim. 

CZYTAJ WIĘCEJ
2016-01-26

Kolejna wygrana sprawa przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie


W dniu 21 stycznia 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (WSA), uwzględnił w całości skargę przygotowaną i wniesioną przez Kancelarię w imieniu jednego z naszych klientów - grupy producentów rolnych, utworzonej dla produktu jaja ptasie. W konsekwencji WSA uchylił w całości zaskarżoną decyzję Prezesa ARiMR i poprzedzającą ją decyzję Dyrektora OR ARiMR. W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd podzielił stanowisko i argumenty podnoszone w skardze przez Kancelarię, wskazując, że argumentacja ARiMR jest błędna i nie znajduje oparcia w przepisach prawa. Orzeczenie jest nieprawomocne (sygn. akt V SA/Wa 3612/15).

CZYTAJ WIĘCEJ
2015-12-14

Udział w szkoleniu z zakresu funkcjonowania grup producentów owoców i warzyw – zmiana przepisów


W dniu 14 grudnia 2015 r. Anna Szafirska i Barbara Mięka z zespołu Kancelarii wzięły udział w szkoleniu z zakresu funkcjonowania i organizacji wstępnie uznanych grup producentów owoców i warzyw w świetle aktualnych uregulowań prawnych, organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

CZYTAJ WIĘCEJ
2015-12-14

Szkolenie dla grup producentów organizowane przez Kancelarię


W dniu 14 grudnia 2015 r. Tomasz Żydek i Jakub Pliszka przeprowadzili bezpłatne szkolenie dla członków grup producentów rolnych, obejmujące zagadnienia związane ze zmianami ustawy o grupach producentów rolnych i ich związkach, wchodzącymi w życie dnia 18 grudnia 2015 r.

CZYTAJ WIĘCEJ
2015-12-10

Udział w szkoleniu z zakresu funkcjonowania grup producentów rolnych – zmiana przepisów


W dniu 10 grudnia 2015 r. radca prawny Jakub Pliszka wziął udział w organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie szkoleniu na temat funkcjonowania grup producenckich, dotyczącym zmian w nowelizowanej ustawie o grupach producentów rolnych i ich związkach.

CZYTAJ WIĘCEJ
2015-12-09

Artykuł Tomasza Żydka w dwumiesięczniku „Trouw i MY”


W numerze 41 dwumiesięcznika „Trouw i MY” ukazał się artykuł Tomasza Żydka Dofinansowanie na zakup nowych maszyn i urządzeń w ramach działania „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych” – zachęcamy do lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ
2015-10-09

ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA GRUP PRODUCENTÓW


Dnia 18 grudnia 2015 r. wchodzi w życie ustawa zmieniająca tworzenie i funkcjonowanie grup producentów rolnych. Nowe przepisy odnoszą się również do grup producentów już istniejących, nakładając na nie nowe obowiązki oraz nakazując przerejestrowanie się do ARR w terminie roku.

CZYTAJ WIĘCEJ