Please enable JS

AKTUALNOŚCI

2016-06-20

Nowy klient - Ready Bathroom Sp. z o.o.


Z przyjemnością informujemy, że Kancelaria zawarła umowę stałej współpracy z firmą Ready Bathroom Sp. z o.o. zajmującą się produkcją gotowych łazienek modułowych na rynku krajów unijnych.

CZYTAJ WIĘCEJ
2016-06-01

Rejestracja nowych Grup producentów rolnych


W związku z planowanym naborem wniosków dla grup producentów rolnych w ramach PROW 2014-20 Kancelaria rozpoczęła proces rejestracji kilkunastu grup tworzonych przez producentów trzody w województwach łódzkim, mazowieckim i kujawsko – pomorskim.

CZYTAJ WIĘCEJ
2016-05-24

Udział w szkoleniu zorganizowanym przez CDR w ramach działania "Tworzenie grup i organizacji producentów"


Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu zorganizowało 20 maja 2016 roku szkolenie z zakresu działania "Tworzenie grup i organizacji producentów". Kancelaria Prawna Żydek&Pliszka wzięła udział w tym jednodniowym kursie dotyczącym funkcjonowania grup producentów rolnych w ramach PROW 2014-2020. 

CZYTAJ WIĘCEJ
2016-05-12

Sukces Kancelarii w zakresie doradztwa prawnego związanego z obrotem nieruchomościami rolnymi


W związku ze zmianą przepisów prawnych dotyczących sprzedaży ziemi rolnej, Kancelaria skutecznie świadczyła pomoc prawną w realizacji kilkunastu transakcji przeniesienia własności nieruchomości rolnych o łącznej wartości ponad 80 mln złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ
2016-05-12

Kolejny nowy Klient


Z przyjemnością informujemy, że od maja 2016 r. Kancelaria świadczy stałą i kompleksową obsługę prawną firmy ModernHatch, która jest jedną z największych i najnowocześniejszych wylęgarni drobiu w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ
2016-04-08

Start nowego portalu internetowego „Grupy producentów”


Mamy przyjemność poinformować, że dzięki Kancelarii Prawnej Żydek&Pliszka powstał nowy serwis internetowy pod nazwą „Grupy producentów” kierowany do podmiotów z branży rolnej, które działają już jako grupa producentów rolnych albo dopiero rozważają zawiązanie takiej grupy.

CZYTAJ WIĘCEJ
2016-03-31

Artykuł Tomasza Żydka w "Magazynie Hodowcy"


W numerze 01/2016 "Magazynu hodowcy” ukazał się artykuł Tomasza Żydka "Nowe perspektywy dofinansowania
grup producentów trzody PROW 2014-2020" – zachęcamy do lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ
2016-03-23

Rekrutacja


W związku z dynamicznym rozwojem, Kancelaria Prawna Żydek & Pliszka poszukuje do swojego zespołu osoby o wysokim stopniu profesjonalizmu i rzetelności, która z zaangażowaniem wesprze pracę merytoryczną i administracyjną Kancelarii - na stanowisko prawnika asystenta/ prawniczki asystentki.

Osoby zainteresowane pracą w Kancelarii zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniem.  

CZYTAJ WIĘCEJ
2016-01-28

Nowy klient Kancelarii


W miesiącu styczniu 2016 r. grono klientów Kancelarii powiększyło się o nowy podmiot z branży drobiarskiej - Fermy Drobiu Beata i Rajmund Wocka z Czarnowąsów w województwie opolskim. 

CZYTAJ WIĘCEJ
2016-01-26

Kolejna wygrana sprawa przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie


W dniu 21 stycznia 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (WSA), uwzględnił w całości skargę przygotowaną i wniesioną przez Kancelarię w imieniu jednego z naszych klientów - grupy producentów rolnych, utworzonej dla produktu jaja ptasie. W konsekwencji WSA uchylił w całości zaskarżoną decyzję Prezesa ARiMR i poprzedzającą ją decyzję Dyrektora OR ARiMR. W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd podzielił stanowisko i argumenty podnoszone w skardze przez Kancelarię, wskazując, że argumentacja ARiMR jest błędna i nie znajduje oparcia w przepisach prawa. Orzeczenie jest nieprawomocne (sygn. akt V SA/Wa 3612/15).

CZYTAJ WIĘCEJ